Nextdeal newsroom, 3/11/2014 - 10:21 facebook twitter linkedin Η εκδήλωση του IXOSAcademy για τα ταμεία κοινωνικής ασφάλισης Nextdeal newsroom, 3/11/2014 facebook twitter linkedin Με εξαιρετική επιτυχία ολοκληρώθηκε η ημερίδα του IXOSAcademy στην οποία παρουσιάστηκε η μεγάλη έρευνα, που πραγματοποιήθηκε υπό τον συντονισμό του διευθύνοντος συμβούλου κ. Λελεδάκη Παναγιώτη, για τις ριζικές αλλαγές στα ταμεία κοινωνικής ασφάλισης καθώς και μια νέα επιστημονική προσέγγιση του σύγχρονου πελάτη. Η ημερίδα έλαβε χώρα στον κινηματογράφο Δαναό, έναν ιδιαίτερο χώρο, όπου οι συμμετέχοντες απόλαυσαν τις άνετες θέσεις αλλά και την τεράστια οθόνη μεγέθους 60 τ.μ. Επίσης, στην ημερίδα συμμετείχαν μέσω live streaming μηχανισμού webinar, διαμεσολαβητές από όλη την Ελλάδα. Ο κ. Βορίδης δεν κατάφερε να παραβρεθεί στην ημερίδα καθώς πραγματοποίησε έκτακτο ταξίδι στις Βρυξέλλες για το θέμα της επιδημίας του Έμπολα. Μετά το καλωσόρισμα του κ. Λελεδάκη, η ημερίδα ξεκίνησε με την ομιλία του κ. Μανιαδάκη Νικόλαου, Καθηγητή Οργάνωσης και Διοίκησης Υπηρεσιών Υγείας, Διευθυντή του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών στην Διοίκηση Υπηρεσιών Υγείας και Αναπληρωτή Κοσμήτορα στην Εθνική Σχολή Δημόσιας Υγείας, ο οποίος συνδέθηκε με τηλεδιάσκεψη απευθείας από το Λονδίνο, όπου βρισκόταν λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων. Ο κ. Μανιαδάκης στην ομιλία του ανέλυσε το σύγχρονο περιβάλλον των οικονομικών της υγείας ενώ έστειλε σαφές μήνυμα στην ασφαλιστική αγορά ότι υπάρχουν τεράστια περιθώρια ανάπτυξης του ιδιωτικού τομέα των ασφαλίσεων. Στην συνέχεια στο βήμα ανέβηκε ο κ. Λοπατατζίδης Αθανάσιος, Σύμβουλος Ανώτατης Διοίκησης του Ομίλου της Βιοϊατρικής, ο οποίος ανέλυσε το θέμα της πρωτοβάθμιας περίθαλψης στην Ελλάδα στον δημόσιο και τον ιδιωτικό τομέα. Ο κ. Λοπατατζίδης Αθανάσιος Αμέσως μετά, τον λόγο πήρε ο κ. Στεργιόπουλος Κώστας, Επιχειρησιακός Διευθυντής του Mediterraneo Hospital στη Γλυφάδα, Σύμβουλος Διοίκησης της Μονάδας Άκτιος MD Nursing και μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του ΣΕΚ (Σύνδεσμος Ελληνικών Κλινικών), ο οποίος μίλησε για την πραγματικότητα της υγείας στην δευτεροβάθμια περίθαλψη. Ο κ. Στεργιόπουλος Κώστας NEWSLETTER Λάβετε τα καλύτερα του Nextdeal στα εισερχόμενά σας, κάθε μέρα. Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε και η κ. Γρυπάρη Ελένη, Πρόεδρος ΠΣΑΣ και ΕΑΔΕ και Πρόεδρος της Επιτροπής του MDRT για την Ευρώπη, Μέση Ανατολή και Αφρική, η οποία τόνισε ότι με σωστή κρίση μπορούμε να ξεπεράσουμε την κρίση. Οι κ.κ. Ευάγγελος Σπύρου, Ελένη Γρυπάρη, Κώστας Παπαϊωάννου Ιδιαίτερα συγκινητική ήταν και η ομιλία του κ. Ευάγγελου Σπύρου, εκδότη της εφημερίδας «Nextdeal» και του περιοδικού «Ασφαλιστικό ΝΑΙ», ο οποίος έκανε λόγο για την αξία της ασφάλισης και την προοπτική της καριέρας του ασφαλιστικού διαμεσολαβητή. Ο κ. Ευάγγελος Σπύρου Τις ομιλίες έκλεισε ο κ. Σταυρίδης Χρήστος, Πρόεδρος του Ι.ΧΟ.Σ, δείχνοντας την κατεύθυνση στο σύγχρονο διαμεσολαβητή για μια αξιόλογη καριέρα. Ο κ. Σταυρίδης Χρήστος Στην συνέχεια, έγινε ανάλυση της έρευνας σχετικά με τις αλλαγές στα ταμεία κοινωνικής ασφάλισης ενώ παρουσιάστηκαν πολλές καινοτόμες μέθοδοι για την σωστή προσέγγιση του σύγχρονου πολίτη από τον κ. Λελεδάκη Παναγιώτη. Χορηγός επικοινωνίας και σε αυτή την εκδήλωση ήταν το Nextdeal και το Ασφαλιστικό ΝΑΙ. Τα σχόλια για την ημερίδα ήταν εξαιρετικά θετικά. Ένα δείγμα των θετικών δηλώσεων μπορείτε να βρείτε στα post που έγιναν στο facebook στον παρακάτω σύνδεσμο http://goo.gl/0C7ke2. Δείτε εδώ το βίντεο από την εκδήλωση. Ακολουθήστε το Nextdeal.gr στο Google News .
Κώστας Παπαϊωάννου, 18/7/2024 Η τεχνητή νοημοσύνη (ΑΙ), οι ασφαλιστικές πωλήσεις και οι ασφαλιστικές απάτες!
Λάουρα Σταυρίδου, 18/7/2024 Κινδυνεύετε να χάσετε μια επιχειρηματική ασφάλιση εξ αιτίας ενός αρνητικού ανθρώπου. Πως να διαχειριστείτε την κατάσταση;
Επιχειρηματική Ασφάλιση στις διακοπές του Ασφαλιστικού Διαμεσολαβητή; Είναι πιο εύκολο από όσο πιστεύετε! Φυσικά δεν αναφερόμαστε στις ολιγοήμερες διακοπές που θα κάνει ο Ασφαλιστικός Διαμεσολαβητής, αλλά όταν επιλέγει για να ξεκουραστεί τον τόπο... Λάουρα Σταυρίδου, 16/07/2024 - 09:13 16/7/2024
Στο 45,3% η αποτυχία στα Γιάννενα! Και πάλι καλά να λέμε! Στο 45,3% το ποσοστό αποτυχίας στις εξετάσεις της Τράπεζας της Ελλάδος στα Γιάννενα! Απέτυχαν 40 πράκτορες και... Κώστας Παπαϊωάννου, 16/07/2024 - 08:54 16/7/2024